זקוק/ה לייעוץ משפטי? נשמח לענות! מלא/י טופס זה ונחזור אליך בהקדם

Your details were sent successfully!

החזקת סכין או אגרופן

 

אישום בעבירה זו יוגש כאשר אדם נתפס כאשר הוא מחזיק עליו סכין או אגרופן, מחוץ לתחומי ביתו, ברשות הרבים, כאשר אין לו הסבר סביר לכך. בית המשפט רואה עבירה זו כחמורה ונהוגה החמרה בענישה למקרים אלו עקב רצון למנוע את "תרבות הסכינאות".

 

בכדי להמנע מהרשעה בגין עבירה זו, האדם שנתפס עם הסכין או האגרופן, אמור להוכיח למעשה שהחזקת הסכין או האגרופן, היתה למטרה כשרה ולא לצורך ביצוע עבירה, ולדוגמא, מקרים שנדונו בבית המשפט - כאשר האדם השתמש בסכין לשם עבודתו, אדם שהשתמש בסכין בדרך קבע לקילוף פירות וחיתוכם עקב כך שאין בפיו שיניים, אספן סכינים שהיה בדרך למפגש אספני סכינים וכו'. המקרה ייבדק כמובן על פי הנסיבות ועל פי המקום בו נתפס האדם עם הסכין או האגרופן. אולרים לעומת זאת, מותרים בהחזקה מחוץ לבית אולם לא במוסדות חינוך, מקומות בילוי, מקומות בהם נערכים אירועי ספורט (משחקי כדור למשל) וכו'.

 

בתי המשפט רואים בחומרה את עבירת החזקת סכין או אגרופן והעונש על העבירה נקבע לתקופה של עד 5 שנות מאסר. מומלץ מאד להתייעץ עם עורך דין פלילי הבקיא בתחום עוד בשלביו המוקדמים של ההליך ואף לפני החקירה במשטרה בגין עבירה זו. עורך דין פלילי העוסק בתחום ידע כיצד לנהוג בחקירה ולמנוע מן החשוד בעבירה זו מעצר מיותר ואף הסתבכות מיותרת בהליך משפטי. נעצרת בגין אחזקת סכין? עו"ד פלילי דן נתיב בקיא במתווה המשפטי המיוחד לעבירה זו ויפעל עבורך במקצעיות חסרת פשרות עד להשגת התוצאה הטובה ביותר.

תגיות

עורך דין פלילי אחזקת סכין | עורך דין פלילי אחזקת סכין או אגרופן | אחזקת סכין או אגרופן | מעצר על סכין | עוד פלילי לאחזקת סכין | עוד פלילי לאחזקת סכין